تبلیغات

ابزار رایگان وبلاگ

ابزار وبمستر

گروه سایبری مالک - نوار ویدئویی حمله به شیخ النمر
   


<-BlogDescription->

نوار ویدئویی حمله خونین به شیخ النمر / سند دیگری از جنایات آل سعود
نظامیان آل سعود در راستای سیاستهای سرکوبگرانه خود شیخ النمر از روحانیون برجسته شیعیان در عربستان را غرق در خون کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه چهارده فوریه نوار ویدئویی را منتشرکرد که طی آن نظامیان سعودی الفاظی زشت و رکیک و برخاسته از تعصبات جاهلی و ضد دینی آنها علیه روحانی برجسته شیعی که وی را هدف قرار داده اند بر زبان آورده اند.

همچنین این پایگاه نوار ویدئویی، انتقال شیخ النمر به داخل خودرو به طرز وحشیانه وهمراه با فحاشی از سوی نیروهای امنیتی آل سعود را نشان می دهد.

لعوامیه نیز گزارش داد مردم خشمگین عربستان درپی حمله نیروهای آل سعود به شیخ النمر، به یک مرکز پلیس حمله و تعدادی از نیروهای سعودی را زخمی کردند.

شایان ذکر است که نیروهای سعودی با هدف قرار دادن شیخ النمر وی را زخمی کرده بودند.خشم مردم شرق عربستان از حمله نیروهای سعودی به شیخ النمرحزب‌الله روز دوشنبه (۱۹ تیر، ۹ جولای) با صدور بیانیه ‌"از سرکوب وحشیانه معترضان صلح‌جو از سوی نیروهای امنیتی سعودی در شهر عوامیه و منطقه قطیف که منجر به شهادت و زخمی شدن چند تن شد" انتقاد کرده است. 

حزب الله همچنین درباره دستگیری شیخ نمر ابراز نگرانی کرده و "آزادی فوری این روحانی برجسته را برای انجام اقدامات لازم جهت کمک‌های پزشکی و احترام به شخصیت‌های مذهبی" خواستار شده است. 

در این بیانیه آمده است: "حزب الله از مقامات سعودی می‌خواهد به همه شخصیت‌های مذهبی احترام گذاشته و اقدامات غیردموکراتیک در مقابل خواسته‌های مسالمت آمیز و قانونی شهروندان عربستانی را متوقف کند."

نیروهای رژیم آل سعود روز یکشنبه (۱۸ تیر، ۸ جولای) به تظاهرکنندگان در منطقه قطیف در استان الشرقیه که علیه بازداشت النمر تظاهرات کرده بودند، آتش گشودند که در نتیجه آن دست کم سه معترض کشته و تعدادی مجروح شدند.

در اوایل همان روز، هنگامی که نیروهای رژیم خودروی شخصی النمر را در شهر عوامیه به آتش کشیدند، مجروح شد؛ تاکنون در رابطه با شرایط یا محل نگهداری وی هیچ صحبتی نشده است.

مردم عربستان سعودی از فوریه ۲۰۱۱ میلادی تاکنون به طور مرتب با برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز در استان الشرقیه و عمدتا در منطقه قطیف و شهر عوامیه، اصلاحات، آزادی بیان و تجمع و نیز آزادی زندانیان سیاسی و پایان دادن به تبعیض گسترده را خواستار هستند.

تظاهرات در عربستان بعد از این که نیروهای امنیتی نوامبر ۲۰۱۱ میلادی، ۵ معترض را در استان الشرقیه کشتند و تعداد زیادی را زخمی کردند، شدت یافت و به اعتراضات گسترده علیه رژیم آل سعود تبدیل شد.

وزارت کشور عربستان سعودی ۵ مارس ۲۰۱۱ میلادی با صدور بیانیه‌ برگزاری "هرگونه تظاهرات، اعم از راهپیمایی و یا اعتراضات و حتی فراخوان برای برگزاری آن‌ها را" ممنوع اعلام کرد.

عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان در ماه ژوئن به علت آن چه "اوضاع متشنج" در منطقه ‌نامید به نیروهای امنیتی این کشور دستور آماده باش داد.

بر اساس گزارش‌‌های ارائه شده از سوی دیده‌بان حقوق بشر، رژیم سعودی به طور متداول هرگونه انتقاد نسبت به دولت را سرکوب می‌کند.

 
 

جاوا اسكریپت

ابزار هدایت به بالای صفحه