تبلیغات

ابزار رایگان وبلاگ

ابزار وبمستر

گروه سایبری مالک - google or zion
   


<-BlogDescription->

اثبات جاسوسی گوگل

امروزه با گسترش فضای ارتباطی و اینترنت استفاده ی از این تکنولوژی بیش از پیش گشته و موتورهای جستجوگر زیادی برای دسترسی کاربران به آنچه می خواهند ، طراحی شده است اما در این میان موتور جستجوگر "گوگل" (Google) ، پُر طزف دارترین این کوتورها محسوب می شود که البته با تمام حرف و حدیث هایی که درباره ی سرقت اطلاعات شخصی ، جاسوسی ها و ... این شرکت مطرح شده باز هم جایگاه خود را حفظ نموده است . وقتی كه اطلاعات مورد نیاز خود را در اینترنت جهانی جستجو می ‌كنیم، در واقع رد پایی از اطلاعات شخصی خود برجای می ‌گذاریم.

در واقع ، گوگل ایمیل‌‌ های ما را می‌ خواند تا آگهی ‌های تجاری به آنها ارسال کند و زمانی که از Google Map استفاده می‌ کنیم آنها می ‌دانند که چگونه ما از نقطه ای به نقطه ای می ‌رویم . زمانی که از موتور جستجوی گوگل استفاده می ‌کنیم آنها می ‌دانند که دنبال چه چیزی هستیم . آنها تمام این اطلاعات را می ‌خوانند ، اما ما با آنها معامله ‌ای می‌ کنیم مبنی بر اینکه از این اطلاعات علیه خودمان استفاده نکنند ، تا به شعارشان یعنی "بد نباش!" (Dont Be Evil) پایبند باشند . اما آیا واقعا اینگونه است؟

فضای یهودی گوگل

اولین کارمند گوگل و کارمندانی که بعدها در مراحل اولیه آغاز به کار شرکت استخدام شدند همگی یهودی بودند . در اولین کریسمس به جای درخت کریسمس یک شمعدان در سالن شرکت قرار داده شد . چارلی آیرز (Charlie Ayers) ، سرآشپز سابق گوگل ، غذاهای سنتی یهودیان را تدارک می ‌دید و شام عید پسح را تبدیل به یکی از مراسم‌ های سنتی شرکت کرده بود . به نظر برخی، تمایل شرکت گوگل برای استخدام بهترین و درخشان ‌ترین نخبگان دانشگاهی را می ‌توان یک سنت یهودی نامید . شاید بدین ترتیب عبارت "بد نباش!" نیز مفهومی یهودی باشد . این مفهوم که اشاره‌ای به شعار کابالیستی "احیای جهان" است نشان از تعهد شرکت برای انجام امور بشردوستانه دارد."

یکی دیگر از چهره‌ های یهودی که در شکل ‌گیری گوگل نقشی حیایی ایفاء کرده‌ شریل سندبرگ (Sheryl Sandberg) است . وی معاون فروش آنلاین شرکت گوگل بود . سندبرگ در این منصب امور مربوط به آگهی‌ های تجاری گوگل را در سطح جهان کنترل می ‌کرد. وی برنامه "آگهی ‌های کلمه‌ ای" (Ad Words) گوگل را هدایت می ‌نمود و در بخش فعالیت‌ های عام‌ المنفعه شرکت (Google.org)عضو هیأت مدیره بود . هم‌ اکنون شریل سندبرگ (نفر دوم فیس‌بوک) مدیر اجرایی ارشد فیس ‌بوک شده است.

Recorded Future Inc. یک شرکت نرم ‌افزاری واقع در شهر کمبریج ایالت ماساچوست در آمریکا است که در حوزه اطلاعات وب و نیز تحلیل‌های پیش ‌بینانه فعالیت می ‌کند . این شرکت با استفاده از ابزاری به نام "موتور تحلیلی موقتی" (emporal analytics engine) ، ابزار پیش ‌بینی و تحلیل را به متخصصین ارائه می ‌کند تا آنها بتوانند با بررسی منابع موجود در اینترنت و بازیافت ، اندازه ‌گیری و تصویرسازی اطلاعات ، شبکه‌ ها و الگوها را در گذشته ، حال و آینده نشان دهند . نرم ‌افزار این شرکت منابع را تحلیل نموده و "لینک‌هایی نامرئی" بین اسناد ایجاد می ‌کند تا لینک‌ هایی که آنها را به یکدیگر پیوند می ‌زند و نیز افراد ، نهادها و وقایع مربوط به آنها را شناسایی کند . این شرکت در سال 2008 و توسط فردی به نام "کریستوفر آهلبرگ" (Christopher Ahlberg) تشکیل یافته و تا نوامبر 2011 دارای 20 کارمند بود . گوگل در 3 می 2010 و سازمان سیا از طریق شاخه‌ های سرمایه‌ گذاری خود یعنی "گوگل ‌ونچرز" (Google Ventures) و "این-کیو-تل" (In-Q-Tel) در این شرکت سرمایه‌ گذاری کرده‌اند . Recorded Future Inc. شرکتی است که تمام اطلاعات موجود در صفحات وب را بررسی می‌ کند تا بداند چه کسی ، چه چیز ، کی ، کجا و چرا ، یعنی برای مثال، چه کسی، برای چه به کجا می ‌رود.

در سال 2010 اعلام شد که اتومبیل‌ های تصویربرداری خیابانی گوگل که در بیش از سی کشور جهان مشغول فیلم برداری از خیابان‌ها و خانه‌ها بودند به شبکه‌ های اینترنت بی ‌سیم نفوذ کرده و تمام اطلاعات مبادله شده در آنها را می‌ربودند. شرکت گوگل در ابتدا اعلام نمود که فقط شبکه‌های را محل‌یابی می‌کردند اما بعدها اذعان کرد که اتومبیل‌های این شرکت حین فیلمبرداری ارتباطات شبکه‌های وای‌فای رمزگذاری نشده را ضبط کرده و آنها را به سرورهای گوگل ارسال کرده‌اند. متعاقب این امر اروپایی‌ها شرکت را تحت تعقیب قضای قرار دادند و قانونگذاران آمریکایی نیز خواهان توضیح "کمیسیون فدرال بازرگانی" (Federal Trade Commision) شدند. در ایالت ارگون نیز شکایتی علیه گوگل مطرح گردید. در سال 2010 و متعاقب اعتراضات وسیعی که نسبت بدین امر صورت گرفت شرکت گوگل مجبور شد که به کار این سیستم خاتمه دهد. در حقیقت گوگل توانست با این کار به آدرس‌ها و رمز‌های ایمیل‌های اینترنتی و همچنین هر نوع ارتباطاتی که از طریق سیستم‌های بی‌سیم رد و بدل می‌شدند دست یابد.

گوگل

از سال 2005 تاکنون که گوگل سیستم Google Earth را راه‌ اندازی نموده است، این شرکت تبدیل به برترین ارائه دهنده تصاویر ماهواره‌ای با قابلیت تفکیک بالا شده است. در سال 2010، سیستم Google Earth جهانیان را قادر ساخت که ویرانی‌های پس از زلزله هائیتی را مشاهده نمایند. پس از زلزله و سونامی مرگ‌بار ژاپن نیز گوگل همین امکان را فراهم آورد. گوگل می‌تواند تنها با یک کلیک تمام جهان و حوادث دوردست‌ها را در صفحه نمایشگر شما ظاهر کند. با این حال یک مکان وجود دارد که گوگل آن را به شما نشان نخواهد داد: اسرائیل!

اینک به جرأت می‌ توان گفت که تمام نرم ‌افزارها و خدمات ارائه شده توسط گوگل دارای عنصری از جاسوسی هستند و برای مثال این شرکت حساب‌ های Gmail افراد را به صورت پیوسته مورد بررسی قرار می‌دهد تا با توجه به لغات و عبارات کلیدی مندرج در ایمیل‌های آنها، تبلیغات ارائه شده برای حساب مذکور را هدف ‌مند سازد. در نرم‌ افزار وب‌ گردی Google Chrome نیز در هنگام نصب شدن یک شماره شناسایی (ID) تولید می‌نماید که تمام جستجو‌های انجام شده توسط کاربر به نام ID مذکور ثبت می‌گردد. ممانعت از ثبت این شماره شناسایی کار آسانی نیست اما برخی نرم‌افزارها به مانند UnChrome می‌توانند این کار را برای کاربران انجام دهند.

 
 

جاوا اسكریپت

ابزار هدایت به بالای صفحه